dentysta_dzieci

Leczymy w sedacji (podtlenek azotu)

Leczenie dzieci to nasza pasja-są u nas zawsze mile widzianymi pacjentami! Duże doświadczenie w pracy z dziećmi pozwala nam stworzyć wyjątkową atmosferę wizyt. Już od samego progu mogą się u nas poczuć komfortowo i wyjątkowo. W naszej pracy stosujemy szereg technik antystresowych( w tym behawioralne metody usuwania niepokoju), które pozwalają na sprawną obsługę małych pacjentów. Zapraszamy na konsultacje i leczenie dzieci bez dolnej granicy wiekowej. U nas wizyta małego pacjenta zawsze kończy się nagrodą!

Dla pacjentów u których poziom lęku jest na tyle wysoki, że nie pozwala na wykonanie zabiegu w granicach komfortu, proponujemy zabiegi w sedacji podtlenkiem azotu (gaz rozweselający). Jesteśmy jednym z nielicznych gabinetów stomatologicznych w Bielsku-Białej, który oferuje taki wariant leczenia.
Sedacja podtlenkiem azotu to nowoczesna, przyjazna i prosta metoda, która pozwala na znaczne ograniczenie lęku związanego z zabiegami stomatologicznymi. Uspokojenie jest uzyskiwane poprzez oddychanie mieszaniną podtlenku azotu ( N2O ) oraz tlenu, która jest podawana za pomocą maseczki nakładanej na nos. Pacjent już po paru chwilach zaczyna odczuwać stan przyjemnego odprężenia psychicznego i fizycznego, przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich odruchów i świadomości, co stanowi diametralną przewagę nad innymi metodami uspokojenia.

W czasie sedacji próg odczuwania bólu jest podwyższony, co oznacza, że ból, który w czasie „normalnego” leczenia jest nieprzyjemny, w sedacji staje się mało kłopotliwym, nieistotnym. Niejednokrotnie pozwala to wykluczyć znieczulenie w czasie mniej bolesnych zabiegów stomatologicznych, a wtedy kiedy jest ono konieczne, nie stresuje pacjenta.

Innym, ciekawym aspektem, który czasami pojawia się u małych dzieci po zabiegu w sedacji jest niepamięć wsteczna. Mali pacjenci w czasie trwania zabiegu mają marzenia senne o kosmosie, pływaniu, lataniu, natomiast nie pamiętają tego, działo się w gabinecie. Pozwala to uniknąć nieprzyjemnych odczuć związanyc h z wizytą u dentysty, które najpierw prowadzą do niechęci, a następnie do dentofobii.

Metoda ta jest szczególnie polecana dla dzieci, które chorują na astmę, ponieważ leczenie w uspokojeniu znacznie zmniejsza ryzyko napadu duszności w czasie wykonywania zabiegów stomatologicznych. Jest również doskonałym rozwiązaniem dla dzieci, które na stres i ból reagują wymiotami.

Rodzice często sądzą, że pierwsza wizyta u stomatologa powinna odbyć się około 3 roku życia. Mało kto wie, że optymalnym wiekiem dziecka do odbycia tej wizyty jest… 18 miesiąc życia. Dzieje się tak ponieważ pierwsza wizyta (adaptacyjna) powinna zapoznać dziecko z otoczeniem gabinetu stomatologicznego i wykształcić w nim pozytywne nastawienie do zabiegów przeprowadzanych w jamie ustnej. Kształtowanie takiej postawy dziecka powinno odbywać się od najmłodszych lat. Zaowocuje to bezproblemową współpracą z dentystą w wieku późniejszym. Tylko takie postępowanie jest gwarancją zdrowego uśmiechu naszej pociechy przez całe życie.

 

Metoda ta jest w pełni bezpieczna i obarczona niskim ryzykiem działań niepożądanych.